video

Deli iz titanove zlitine za medicinsko opremo

Spinalni vsadek se zlomi pri 14.000 ciklih obremenitve med testiranjem utrujenosti PMDA. Vaše 8-mesečne stojnice za vstop na japonski trg. 340.000 € vredno orodje miruje. Osnovni vzrok: 0,03 mm odstopanje stene navoja od 3-osnega CNC-ja — moral bi biti 5-osni. To je razlika med dobaviteljem, ki navaja "dele iz titana", in tistim, ki razume tok zrn ASTM F136 za nosilne vsadke. China Super Tech Co., Ltd. proizvaja to razliko.

  • Predstavitev izdelka

Zakaj titan zagotavlja tisto, kar jeklo ne more

Titan zagotavlja kombinacijo, ki je ne more ponoviti iz nerjavečega jekla ali kobalt-kroma: biokompatibilnost, ki presega citotoksičnost ISO 10993, trdnost-do-teža je za 40 % višja od 316L in modul elastičnosti (110 GPa za Ti-6Al-4V) bližje kortikalni kosti (12–18 GPa) kot nerjavno jeklo jekla 193 GPa – zmanjšanje napetostne zaščite, ki povzroča resorpcijo kosti.

Za proizvajalce medicinskih pripomočkov v Nemčiji, na Japonskem, v Indiji in jugovzhodni Aziji je titan regulativni predpogoj, ne materialna izbira. Vsadki EU MDR razreda IIa+ zahtevajo ISO 10993-1:2018. Japonski PMDA zahteva obvestilo MHLW 169. Indijski CDSCO upošteva pravila IMDR. Vsi trije se sklicujejo na ISO 5832-3 za Ti-6Al-4V - in vsi trije zavračajo material brez njega.

ASTM F136 proti F1472 proti F67: Izbira razreda

ASTM F136 / ISO 5832-3 (Ti-6Al-4V ELI, razred 23) je vrhunski razred za-nosilne vsadke – stebla kolka, stegnenične komponente kolena, hrbtenične kletke, zobni vsadki. Oznaka ELI omejuje kisik na 0,13 % (v primerjavi z 0,20 % v razredu 5), kar zmanjša prehod iz duktilnega v krhko in poveča žilavost loma za 20 %. Za vsadke, ki preživijo 10+ milijonov ciklov obremenitve in vivo, to ni akademsko.

Lastnina

F136 (Razred 23 ELI)

F1472 (5. razred)

F67 (2. stopnja CP)

Standardno

ASTM F136 / ISO 5832-3

ASTM F1472

ASTM F67 / ISO 5832-2

Aplikacija

Nosilni vsadki-

Kirurški instrumenti

Ne{0}}nosilni-implantati

Meja tečenja (MPa)

Večje ali enako 795

Večje ali enako 860

Večje ali enako 275

UTS (MPa)

Večje ali enako 860

Večje ali enako 930

Večje ali enako 345

Raztezek (%)

Večje ali enako 10

Večje ali enako 10

Večje ali enako 20

Pogosta past: dobavitelji navajajo "Ti-6Al-4V", ne da bi navedli ELI v primerjavi z ne-ELI. Za medicinske vsadke je sprejemljiv samo F136 (ELI). F1472 (razred 5) je za aplikacije, ki niso-obremenjene-implantatov, kot so ročaji kirurških instrumentov. ASTM F67 / ISO 5832-2 (Razred 2 CP) je delovni konj za nenosilne vsadke – kostne ploščice, vijake, lobanjske mreže. Pasivacijski sloj TiO₂ zagotavlja 3× višjo odpornost proti koroziji kot 316L v fizioloških okoljih. Vsaka serija mora vsebovati certifikat EN 10204 3.1, poročilo o natezni trdnosti ASTM E8 in velikost zrn po ASTM E112 (manj kot ali enako ASTM 6 za kovane palice). Bistvo: če potrdilo ne določa ELI, predpostavimo, da ni.

Kako 5-osni CNC zmanjša geometrijske napake

Dobavitelji se razlikujejo po proizvodni geometriji. Medicinski deli iz titana odpovejo zaradi dveh razlogov: napake v materialu (sledljive do taljenja) in geometrijske napake (sledljive do strojne obdelave). Tibialni pladenj ima ukrivljeno sklepno površino (polmer 30-60 mm), kobilico s podrezi in 4 luknje za vijake pod kotom 15-25 stopinj od navpičnice. Pri 3-osnem CNC so za to potrebne 4 nastavitve - vsaka doda ±0,02 mm, kumulativno ±0,08 mm. Na 5 osi, 1 nastavitev, skupno ±0,02 mm.

The math doesn't lie. A tibial tray with 0.08mm mismatch causes micromotion >150 mikronov pod obremenitvijo - prag, kjer fibrozno tkivo zajame implantat namesto vraščanja kosti. Implantat odpove pri 3-5 letih namesto pri 15-20. To je strošek prihranka 30 % pri strojni obdelavi.

Specifikacije tolerance in površine

Zmogljivost

3-osni CNC

5-osni (Kitajska Super Tech)

Klinični vpliv

Položajna toleranca

±0,08 mm

±0,02 mm

Natančnost prileganja vsadka

Površinska obdelava (Ra)

0.8-1.6 μm

0.2-0.4 μm

Zmanjša adhezijo bakterij

Kompleksnost funkcije

2.5D geometrije

Popoln 3D + spodrezki

Ujema se z anatomsko zasnovo

Število nastavitev

4+ nastavitev

1 postavitev

Odpravlja kumulativno napako

Natančnost niti

6g razred

4h razred

Odpravlja zračnost zaklepnega vijaka

Površinska hrapavost (Ra) je največkrat navedena specifikacija, a najmanj diagnostična. Površina ima lahko Ra 0,4 μm in vseeno skrije 50 μm velike -razpoke zaradi dolgočasnega orodja. Pri površinah vsadka sta Rz (manj kot ali enaka 3,2 μm, ki ni-artikulirana) in preostala napetost (priporočljivo je tlačno 200-400 MPa) pomembnejša od samega Ra. China Super Tech spremlja obrabo orodja vsakih 8 delov prek zaznavanja sile, vzdržuje pH hladilne tekočine 8,5–9,5 in uporablja kislinsko jedkanje po strojni obdelavi po ASTM B600.

Kakšne regulativne poti zahtevajo glede na trg

Regulativne zahteve se močno razlikujejo v Nemčiji, na Japonskem, v Indiji in jugovzhodni Aziji. Nemčija zahteva oznako CE v skladu z EU MDR 2017/745. Za titan za vsaditev razreda IIb priglašeni organ (TÜV SÜD, BSI, DEKRA) pregleda tehnično dokumentacijo v skladu s Prilogo II. Dobavitelj zagotavlja EN 10204 3.1 materialne certifikate, biokompatibilnost po ISO 10993-5 in 10993-10, validacijo obdelave (IQ/OQ/PQ) in obvladovanje tveganja po ISO 14971. Časovni okvir: 12-18 mesecev.

Zahteve za Japonsko, Indijo in jugovzhodno Azijo

Japonska ne sprejema oznake CE ali FDA 510(k). Tuji proizvajalci imenujejo imetnika dovoljenja za promet (MAH) in predložijo PMDA v skladu z obvestilom MHLW 169. PMDA zahteva tovarniške certifikate z zapisi o toplotni obdelavi in ​​podatke o preskusu korozije JIS T 0301 - za Japonsko-, redko na voljo pri evropskih dobaviteljih. Časovnica: 10-14 mesecev za razred III.

Indijski CDSCO zahteva registracijo v skladu z MDR 2017. Za vsadke razreda C/D je obvezen indijski pooblaščeni zastopnik. Materialna potrdila morajo biti notarsko overjena in apostilirana. Trgi jugovzhodne Azije se razlikujejo: Singapur HSA neposredno sprejme oznako CE (najhitreje, 3-6 mesecev). Malaysia MDA zahteva lokalno registracijo in CE. Indonezijski BPOM zahteva podatke lokalnih kliničnih preskušanj za razred C+ (najdaljši, 18–24 mesecev). Tajska FDA sprejema CE + ISO 13485. Vietnamsko ministrstvo za zdravje zahteva licenco lokalnega distributerja. Rdeča nit za vse: certifikat proizvajalca ISO 13485, popolna sledljivost (EN 10204 3.1 ali enakovredno) in biokompatibilnost po seriji ISO 10993.

 

pogosta vprašanja

V: Kaj je ASTM F136 in zakaj je pomemben za medicinske vsadke?

O: ASTM F136 določa Ti-6Al-4V ELI (razred 23) za kirurške vsadke. Stopnja ELI omejuje kisik na 0,13 %, s čimer poveča žilavost zloma za 20 % v primerjavi s stopnjo 5. Za vsadke, ki preživijo 10 milijonov+ ciklov obremenitve, je F136 edina sprejemljiva specifikacija.

V: Kakšno površinsko obdelavo lahko dosežete na površinah vsadkov iz titana?

A: Ra 0,2-0,4 μm na 5-osnem CNC-ju, z Rz Manjšim ali enakim 3,2 μm. Jedkanje s kislino po strojni obdelavi po ASTM B600. Preostala tlačna napetost preverjena 200-400 MPa. Poročilo o celovitosti površine je vključeno v vsako serijo.

V: Ali nudite potrdila EN 10204 3.1 za nemške priglašene organe?

O: Da. Certifikati vključujejo toplotno število, kemijsko analizo (ICP-OES), mehanske lastnosti (ASTM E8), oceno vključitve (ASTM E45), velikost zrn (ASTM E112). TÜV SÜD in BSI sta jih sprejela za preglede tehničnih datotek MDR od leta 2019.

Kako potek dela nabave določa sprostitev serije

Potek dela nabave določa, ali vaša prva serija prestane vhodni pregled. Vsak korak ustvari dokumentacijo, ki se spusti neposredno v vašo tehnično datoteko MDR, aplikacijo PMDA ali dosje CDSCO. Dokumentacija je vgrajena v proizvodnjo in ne ločen dobavljivi izdelek. Tukaj je postopek v 7 korakih, ki ga izvajamo za vsako naročilo medicinskega titana.

1. RFQ z risbami → 24-urna ponudba (razred materiala, toleranca, količina, dobavni rok po ASTM F136)

2. Materialna potrditev → rezervacija ogrevalne serije + EN 10204 3.1 predogled iz ATS Kitajske

3. Prototip (50 kosov) → 5-osna validacija CNC + poročilo Zeiss CMM (15 dimenzij na AS9102)

4. Prvi pregled artikla → FAI po AS9102 (sprejeli regulatorji EU/JP/IN)

5. Proizvodnja (500+ kos) → v-procesnem pregledu vsakih 25 delov + AQL 1,0 po ISO 2859

6. Sprostitev serije → potrdilo o skladnosti + zapis serije + matrika sledljivosti po ISO 13485

7. Pošiljka → embalaža, -očiščena z dušikom po ASTM D4169, zapisovalnik temperaturnih podatkov na zahtevo

Zakaj China Super Tech zagotavlja dokumentacijo, ki preživi pregled

China Super Tech Co., Ltd. (moly-tungsten.com) dobavlja dele iz titanove zlitine proizvajalcem medicinskih pripomočkov v 27 državah. Naš obrat za titan poganja 5-osne obdelovalne centre DMG MORI in Mazak z meroslovjem optičnih primerjalnikov Zeiss CMM in Keyence. Izvor materiala potrjeno prek ATS (Kitajska) in SGS (Japonska). ISO 9001:2015 certificiran, ISO 13485:2016 v teku (Q1 2026).

Ne tekmujemo s cenami. 3-trgovine na osi v Wenzhouju ponujajo 30 % nižje cene. Tekmujemo z dokumentacijo, ki preživi vaš pregled priglašenega organa, vprašanja PMDA in notranjo presojo kakovosti. Zveni drago? ni. Zavrnjeno potrdilo o materialu stane 10× več v časovni zamudi. Izračunaj.

Zahtevajte brezplačen paket vzorcev materiala (kuponi F136 + F67 s certifikati EN 10204 3.1) - odpremljeno DHL v 48 urah, brezplačno, brez obveznosti za kvalificirane proizvajalce medicinskih pripomočkov. Pošljite risbe na [email protected] za 24-urno ponudbo s predogledom celotne dokumentacije.

 

 

 

 

 

 

 

Priljubljena oznake: deli iz titanove zlitine za medicinsko opremo, Kitajska deli iz titanove zlitine za proizvajalce medicinske opreme, dobavitelji, tovarna

Pošlji povpraševanje

(0/10)

clearall